Un prototip ecològic per a Torre Baró

El barri de Torre Baró, a l'extrem nord de la ciutat, és objecte d'estudi per part d'un grup d'estudiants de cinc escoles d'arquitectura de Barcelona.

Alumnes de l'Escola Tècnica Superior d’Arquitectura de Barcelona (ETSAB), l'Escola Tècnica Superior d’Arquitectura del Vallès (ETSAV), l'Escola d’Arquitectura de La Salle, tl'Escola d’Arquitectura de la Universitat Internacional de Catalunya (UIC) i l'Institut d’Arquitectura Avançada de Catalunya (IAAC) participen en el programa municipal Prototips d'Arquitectura de Barcelona, i la seva feina culminarà amb la construcció d'un edifici energèticament autosuficient al carrer d'Escolapi Càncer.

L'edifici albergarà un equipament obert al barri i habitacions per a 12 alumnes.

+info